Rugsėjo 15-16 d. Liubline buvo paminėtos 7-osios Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendro karinio vieneto – Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio brigados (LITPOLUKRBRIG) įkūrimo metinės.

„Liublino trikampis ir tarptautinė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada įkūnija mūsų tikslus ir užtikrina ryšį tarp mūsų tautų, istorijos ir vertybių. Brigados veikla taip pat stiprina regioninį ir karinį bendradarbiavimą“, – sakė minėjime dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

LITPOLUKRBRIG štabas, reaguodamas į karo situaciją ir iškylančius naujus poreikius, pradėjo operaciją „United for Peace“ (liet. Susivieniję dėl taikos), skirtą paremti kariaujančią Ukrainą. Šios operacijos veiklos apima taktinį-operacinį situacijos Ukrainoje stebėjimą, paramos Ukrainai logistikos koordinavimą, sienos kirtimo koordinavimą, pagalbą registruojant savanorius ir paramos pabėgėliams koordinavimą Liublino vaivadijoje.

„Esu labai dėkingas LITPOLUKRBRIG vadovybei ir personalui už operaciją „United for Peace“. Jūsų darbas ir parama yra labai savalaikė, reikalinga ir labai vertinama Ukrainos karių bei jų šeimų“, – sveikinimo kalboje pabrėžė M. Abukevičius. „Prieš karą pagrindinis LITPOLUKRBRIG tikslas buvo parengti Ukrainos karininkus ir karius pagal vakarietiškus karinius standartus ir procedūras. Tikiu, kad pasibaigus karui, turėsime brigadai naujas papildomas užduotis“, –  teigė viceministras.

Steigdamos ir vystydamos bendrą tarptautinę brigadą šalys siekė trijų pagrindinių tikslų: stiprinti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos strateginę partnerystę, didinti ir įtvirtinti tarpusavio pasitikėjimą; padėti Ukrainos kariuomenei integruotis ir vykdyti reformas pagal vakarietiškus principus, taikyti NATO standartus ir procedūras, dirbti kartu ir formuoti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karių bendrą darbo kultūrą; stiprinti karinį bendradarbiavimą, sukurti ir parengti bendrus pajėgumus, galinčius dalyvauti tarptautinėse operacijose.

Vizito Liubline metu krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius susitiko su Ukrainos gynybos ministro pavaduotoju Oleksandr Poliščuk. Susitikimo metu aptarta situacija fronte, Lietuvos parama Ukrainai ir tarptautinės brigados ateitis. Viceministras M. Abukevičius taip pat pakvietė O. Poliščuk į Vilniuje vyksiantį Europos Sąjungos Rytų partnerystės seminarą, kuriame bus aptartos Rytų partnerystės saugumo ir gynybos politikos tendencijos ir perspektyvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.