Švietimo, mokslo ir sporto ministerija birželio 18 dieną organizuoja nuotolinį švietimo bendruomenės forumą, per kurį bus apibendrinta ir įvertinta nuotolinio mokymo patirtis karantino laikotarpiu, aptariami pasiruošiamieji darbai naujiems mokslo metams ir svarstomos skaitmeninio proveržio strategijos kryptys. Forume dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Pastarųjų mėnesių patirtis leidžia mums permąstyti dermę tarp tradicinio ir nuotolinio mokymo, visų švietimo dalyvių įgalinimą, iššūkius, virstančius naujomis galimybėmis, mokytojo vaidmenį, kuris, veikdamas lokaliai, darė globalius pokyčius. Forume aptarsime COVID-19 kontekste išmoktas pamokas, priimtus sprendimus. Kalbėsime tiek apie naujų mokslo metų planus, tiek apie ilgalaikę švietimo skaitmeninimo perspektyvą“, – sako ministras A. Monkevičius.

Švietimo forumą sudarys dvi dalys. Pirmoje dalyje bus apžvelgti per karantiną įvykę švietimo pokyčiai, užsienio šalių praktika ir numatomi pokyčiai ateinantiems mokslo metams. Po pranešimų vyks diskusija. Pirma dalis bus tiesiogiai transliuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ kanale, nuotoliniu būdu galės dalyvauti visi norintieji. 

Popietę bus rengiamos darbinės sesijos 8 teminėse grupėse, dalyviai dalysis siūlymais, patirtimi, kaip nuotolinio ugdymo laikotarpis dar labiau padėjo suprasti, koks svarbus kokybiškas ugdymo turinys, kaip svarbu atsirinkti turinį, o ne žiūrėti į tai kaip į privalomų temų sąrašą nesirūpinant, ką su įgytomis žiniomis mokinys darys gyvenime, kaip jam tai padės. Nuotolinis mokymas taip pat išryškino, kad būtina keisti mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimą, taikyti naujus skaitmeninius įrankius, dirbant nuotoliniu būdu atsiskleidė ir nauji mokytojo vaidmenys, naujos profesinio augimo kryptys. Apie tai bus diskutuojama darbo grupėse.

Antroje dalyje – darbinėse sesijose – nuotoliniu būdu dalyvaus iš anksto užsiregistravę dalyviai.

Forumo abi dalys vyks tik nuotoliniu būdu.

Registracija į antros dalies diskusijas vyksta iki birželio 15 d. interneto svetainėje https://www.smm.lt/web/lt/besimokanti-bendruomene

SMM.LT

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *